Karty graficzne z najwyższej półki

Osoby decydujące się na zakup dużego ekranu LCD do swojego komputera muszą pamiętać o odpowiedniej karcie graficznej. O ile używający komputera do surfowania po Internecie czy oglądania filmów mogą wybrać tanią kartę, o tyle zapaleni gracze mogą mieć spory problem z wyborem karty z wyższej półki.

Zdecydowanym minimum przy wyborze 24″ lub większego monitora jest karta Sapphire Ati Radeon Hd3870, posiadająca 512MB pamięci DDR4 oraz oferująca obsługę złącza PCI-Express 2.0. Ta karta graficzna pozwoli na uruchomienie większości nowych gier w wysokiej rozdzielczości, jednak o włączeniu wszystkich „upiększaczy” powinniśmy zapomnieć. Na efekty typu wygładzanie krawędzi w wysokiej rozdzielczości z pewnością pozwoli karta Powercolor Radeon Hd3870x2. Jest to najnowszy produkt firmy Ati, posiadający dwa rdzenie oferowane w kartach z serii HD3870, a także 1GB pamięci. Karta na pewno poradzi sobie z większością nowych gier. Tym, którzy chcą być w 100% usatysfakcjonowani proponuję zakup 2 kart Evga Geforce 8800gtx z 768MB pamięci ram i połączenie ich za pomocą technologii SLI. Da nam to najwydajniejszą platformę na rynku, której nie oprze się żadna gra.

One comment
  1. Jak mam być szczery to nie można porównywać karty ATI Radeon HD3870 z nowymi kartami graficznymi opartymi o układy firmy nVidia. Ponadto, co ważne, obsługa złącza PCI-Express 2.0 to chwyt marketingowy. Obecne karty graficzne z obsługą drugiej wersji PCI-Express nie są na tyle wydajne żeby móc w pełni wykorzystać starszą wersję tej magistrali. Jedynym plusem tego, że ma się kartę graficzną z obsługą nowej magistrali fakt większej przepustowości zasilania karty, przez co jeśli posiada się płytę główną ze slotem PCI-E 2.0 to nie ma konieczności dodatkowego zasilania karty graficznej poprzez kabel prowadzony bezpośrednio z zasilacza.

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.