Konsola Xbox 360 – idealny prezent?

Konsole do gier dla wielu z nas są jednym z najważniejszych urządzeń, które posiadamy w domu. Słysząc słowo konsola z pewnością niejedna osoba pomyśli o urządzeniu firmy Sony, czyli PlayStation. Tak, jest to jedna z najlepszych konsol na świecie, jednak firma Microsoft, znana nam przede wszystkim z systemów operacyjnych Windows, stworzyła konkurenta dla PlayStation. Chodzi oczywiście o Xbox 360.

Pierwszy model konsoli wyprodukowano i wprowadzono do sprzedaży w listopadzie 2001. Produkt ten bardzo szybko zdobył popularność, był po prostu lepszy i bardziej rozbudowany technicznie od PS2. Cztery lata później firma Microsoft postanowiła rozbudować swoją konsolę, powstał więc bohater niniejszej recenzji – model Xbox 360. W Polsce konsole do gier Xbox 360 dostępne są od 3 listopada 2006 roku. Zostały one opracowane przy współpracy z takimi gigantami, jak IBM, ATI oraz SiS. Obecnie Xbox 360 konkuruje ona nie tylko z Sony PlayStation, ale także z Nintendo Wii. Bardzo interesującą funkcją w Xbox 360 jest opcja Xbox Live, która pozwala graczom z całego świata na granie ze sobą w trybie on-line, a także na pobieranie wersji demonstracyjnych, filmów z gier, gier arcade czy programów telewizyjnych. Ponadto produkt firmy Microsoft jest wyposażony w trzyrdzeniowy procesor IBM PowerPC Xenon taktowany zegarem 3,2GHz (każdy rdzeń). Za przetwarzanie grafiki odpowiada karta ATI R500. Dodatkowo producent zamontował tu 512MB pamięci GDDR3.

Z pewnością konsole do gier oferują dalece lepszą grafikę oraz większą przyjemność z grania niż zwykłe komputery. Warto także dodać, że przy zakupie modelu Xbox 360 otrzymamy dwie gry gratis.

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.