Miękka, czy może twarda woda?

Herbata z miękkiej wody

Herbata z miękkiej wody

Herbata przyrządzona na bazie miękkiej wody smakuje o niebo lepiej.

Miękka czy może twarda woda, która jest lepsza? Spory od dawna trwają, przeciwnicy przerzucają się argumentami, a konsumenci muszą dokonać wyboru. Twarda woda to woda, która zawiera dużo związków wapnia oraz magnezu, które pod wpływem wysokiej temperatury wytrącają się tworząc biały osad na naczyniach lub kamień kotłowy na grzałkach oraz instalacjach centralnego ogrzewania.

Niestety niekorzystnie wpływa to na ich eksploatację znacznie skracając czas użytkowania i zwiększając koszty. Pralki, czajniki, zmywarki z kamieniem zużywają więcej energii, wymagają dodatkowych tabletek i większej ilości środków piorących lub myjących. Twarda woda powoduje również nadmierne wysuszenie skóry i może być przyczyną kamicy nerkowej, czemu powinniśmy zapobiegać. Przecież tego wszystkiego nie chcemy i dlatego powinniśmy skusić się na centralny zmiękczacz wody funkcjonujący w oparciu o wymianę jonową, najbardziej skuteczną metodę zmiękczania wody w domu.

Więcej informacji na temat twardej i miękkiej wody znajdziesz pod adresem http://www.filtry-do-wody.info/zmiekczacze-wody/.

One comment
  1. Autor napisał o nadmiernym wysuszaniu skóry przez wodę twardą, jednak nie powiedział, że twarda woda ma także niekorzystny wpływ na włosy, które pod jej wpływem matowieją i stają się bardziej łamliwe. Nasi przodkowie używali do mycia włosów deszczówki, bo jak wiadomo, jest to miękka woda, my w 21 wieku możemy użyć centralnego zmiękczacza wody.

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.